Informace a rezervace na telefonech:
  • Krásné Březno: +420 602 688 956

Přínosy cvičení POWERPLATE® - T-CLUB

TVAROVÁNÍ POSTAVY A REDUKCE CELULITIDY

Power Plate® a s ním spojený Acceleration Training™ jsou velmi vhodné metody pro rychlé a správné formování postavy. Díky zvýšené cirkulaci krve se zlepšuje i kvalita pokožky a redukuje se celulitida. Výzkumy prováděné na německé klinice SANADE RM dokazují, že cviky na vibračním stroji Power Plate® pomáhají redukovat celulitidu.

ZVÝŠENÍ SVALOVÉ SÍLY, VÝBUŠNOSTI A ODRAZOVÝCH SCHOPNOSTÍ

Výzkumy provedené na univerzitách po celém světě prokázaly, že cvičení na Power Plate® podporuje svalovou sílu, nárůst svalové hmoty, výbušnou sílu a odrazové schopnosti. Zlepšení síly je primárním benefitem cvičení na Power Plate®

ZLEPŠENÍ FLEXIBILITY A ROZSAHU POHYBLIVOSTI

Nazarov, první vědec extenzivně se zabývající experimenty s vibracemi celého těla, jakožto tréninkovou metodou, se zabýval především vlivy na flexibilitu. Vyzkoumal, že protahovací cviky s vibracemi mají za následek větší zlepšení flexibility než protahovací cvičení samotná (bez vibrací).

ZLEPŠENÍ ROVNOVÁHY A KOORDINACE

Vibrace stimulují neuromuskulární systém takovou rychlostí, že téměř všechna svalová vlákna jsou mimovolně zapojena. Tímto způsobem mohou být nové pohyby a cviky naučeny v kratším čase a špatné pohybové vzorce mohou být opraveny správnými pohyby snáze.

ZVÝŠENÁ CIRKULACE KRVE

Trénink a cviky na Power Plate® také zlepšují krevní oběh ve svalech. Výsledkem je lepší výkon metabolismu, zvýšená produkce kyslíku a zrychlení metabolismu, lepší prokrvení a zlepšený lymfatický oběh. Odstranění toxinů a metabolického odpadu podporuje zlepšení imunitního systému, zlepšuje pokožku a regenerační schopnost a potenciál pro aktivní a zdravý život.

ZVÝŠENÍ HUSTOTY KOSTNÍ TKÁNĚ

Je obecně známo, že pohyb pozitivně ovlivňuje proces přeměny kostí.  Kosti reagují lépe na dynamická než na statická cvičení. Aby nedocházelo k řídnutí kostí, je třeba naši oporovou soustavu mechanicky zatěžovat. Mechanické zatěžování je podstatné pro stimulaci obnovy minerálů.
Ve většině případů je velmi těžké až nebezpečné trénovat osoby vyššího věku s požadovanou mechanickou zátěží, avšak výzkum prokázal, že cvičící stroj Power Plate® může být k tomuto účelu bezpečně používán.

ZVÝŠENÍ HLADINY NĚKTERÝCH HORMONŮ

Při tréninku na Power Plate® tělo reaguje zvýšenou tvorbou růstového hormonu a testosteronu, a to ve velmi krátkém čase (8-12 minut). Nastává také významná stabilizace „stresového hormonu“, kortizolu.

ZOTAVENÍ A REGENERACE

Je dobře známo, že lidem trpícím potížemi jako je artróza, Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza, diabetes, osteoporóza a nadváha a mnohými dalšími onemocněními, velmi prospívá fyzická aktivita. Tito lidé však bohužel často nejsou schopni plnohodnotně cvičit. Přestože na tyto nemoci ve většině případů není vyvinuta léčba, cvičení na Power Plate® může zmírnit jejich symptomy a tím i zlepšit kvalitu života.

PODPORA NERVOSVALOVÝCH FUNKCÍ

Při cvičení na Power Plate® se plošina hýbe nahoru a dolů a způsobuje tak rychlou změnu v délce svalu. To stimuluje svalové vřeteno 25 – 50krát za vteřinu, daleko rychleji než můžeme vědomě vnímat. Jediná cesta pro naše tělo, jak se s takto rychlými stimuly vyrovnat, je aktivace reflexních odpovědí, které vyústí ve 25 až 50 svalových kontrakcí za vteřinu. Vibrace tak zvyšují intramuskulární koordinaci, intermuskulární koordinaci a to vše ve velmi krátkém čase.

Tisk Horák a.s.
Kudy z nudy
T-CLUB E-shop
Slevotisk
EducAid
Česká komora fitness
PivoNealko
The Chilli Doctor